Recenze a hodnocení kryptoměnové směnárny Binance
Kryptoměnová burza Binance vznikla v roce 2017 v Hongkongu. Jejím zakladatelem je Changpeng Zhao, který se v oboru pohybuje již mnoho let a těší se dobré pověsti mimo jiné díky tomu, že pracoval jako vedoucí vývoje technologie Blockchain. Zhao kryptoměnami opravdu žije – zajímavostí je, že do Bitcoinu investoval veškeré svoje peníze včetně těch za svůj dům, který kvůli investici prodal.
Již v září 2017 se musela Binance přemístit kvůli zákazu obchodování s kryptoměnami v Číně do japonského Tokia. V březnu 2018 společnost omezily nové regulace japonského a čínského trhu, přesunula se tedy na Maltu. Odtud začala rozšiřovat svůj vliv i na evropský trh.
Nízké poplatky, kvalitní zabezpečovací systém a extrémně velký výběr kryptoměn – to jsou její hlavní výhody. Co do objemu je nyní největší burzou s kryptoměnami na světě.
Platformy
Burza Binance nabízí více než 30 různých jazyků včetně češtiny a obchodovat na ní můžete s více než 280 kryptoměnami. Počet podporovaných jazyků a kryptoměn se neustále rozrůstá, takže když toto čtete, možná už ani tenhle údaj není aktuální.
Binance k obchodování nabízí dvě platformy: Basic Exchange a Advanced Exchange. Ty od sebe liší jen mírně v barevnosti a struktuře, obě jsou přehledné, jednoduché a spolehlivé. Stáhnout si můžete desktopovou aplikaci Binance Desktop Client. Využít můžete také velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci Binance Exchange, která má převážně pozitivní recenze.
K obchodování můžete využít tři různé druhy obchodních příkazů: Market, Limit a Stop-limit.
Binance patří mezi nejrychleji se vyvíjející společnosti v daném odvětví a to stejné platí i u jejích platforem, které Binance vylepšuje a rozšiřuje prakticky každým dnem. To je sice velká výhoda, protože jako uživatel Binance máte přístup prakticky ke všemu, co kryptoměnový trh nabízí, na jednom místě. Avšak na druhé straně to přináší i nevýhody v tom, že se někdy nemusíte ve všech tlačítkách a funkcích vyznat. Nové uživatele to někdy dokonce může odradit a zvolí jinou, uživatelsky přívětivější burzu.
Registrace a obchodování
Než začnete obchodovat, musíte se samozřejmě zaregistrovat a ověřit svůj telefon a e-mail.
Ihned po registraci na Binance máte k dispozici plnohodnotný účet s denním limitem na vklady a výběry ve výši až 2 BTC, který si můžete jednoduše navýšit na 100 BTC projitím verifikačního procesu KYC, se kterým se podle recenzí uživatelé někdy trochu trápí. Pokud však nechcete využívat fiat měny, nemusíte ho vůbec absolvovat.
Ačkoliv po svém vzniku neměla Binance potřebné licence pro nakládání s běžnými měnami a uživatelé mohli směňovat pouze různé kryptoměny mezi sebou, už dlouho tomu tak není a v současnosti Binance zpracovává kromě převodů a obchodů s kryptoměnami i širokou škálu běžných měn, jako jsou eura, dolary či libry. Vedení účtu v českých korunách zatím není možné, vklady z českých účtů můžete ale provést pomocí platební karty (přičemž systém vaše koruny na dolary či eura automaticky smění) nebo pomocí SEPA eurové platby, kde koruny na eura automaticky smění vaše banka. Binance má i vlastní token, který se se nazývá Binance Coin (BNB) a využívá se pro směnu. Některé měny nakoupíte pouze tímto tokenem.
Proces získání peněz na bankovní účet nebo poslání kryptoměn na peněženku je s burzou Binance poměrně snadný.
Poplatky
Binance si za své služby samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce, což je jeden z nejnižších poplatků na trhu. Poplatky u Binance lze navíc několika způsoby o dost snížit:
- hradit je pomocí tokenu Binance Coin, což vám zařídí slevu na poplatcích 25 %,
- obchodovat pouze na jejich platformě (čím více poplatků burze zaplatíte, tím více vám je sníží).
Vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance také zatížen poplatkem. Jeho výše se občas mění v závislosti na jejich poskytovateli platební brány, případně na různých promoakcích, ale počítat můžete průměrně s 2 %.
Bezpečnost
Navzdory své krátké historii se burza těší velmi dobré pověsti. Kromě dobrého jména svého zakladatele je to také díky tomu, že se Binance dosud nestala obětí žádného velkého hackerského útoku. A to i přesto, že jeden opravdu velký pokus o útok proběhl v březnu 2018. Binance ho ale velmi rychle odhalila, útočníky zastavila a všechny poškozené ihned kompenzovala.
Bezpečnostní systém na této burze je opravdu propracovaný a není potřeba se o své peníze bát více než na jiné kryptoburze.
Myslí i na dobročinnost
Burza Binance má vlastní transparentní darovací platformu Binance Charity. Ta vznikla s cílem „odemknout sílu blockchainu, aby pomohl zmírnit chudobu, bojovat proti nerovnosti a zajistit zdraví lidí a naší planety“. Je sympatické, že Binance má propracovaný systém společenské odpovědnosti, do kterého se mohou zapojit i investoři.
Shrnutí recenze
Binance je opravdu propracovaná platforma, která uspokojí i ty nejnáročnější kryptoměnové investory. Díky jejímu silnému zabezpečení nemusíte mít o své peníze strach. Výhodou je, že můžete vkládat a vybírat fiat měny, ovšem nese to s sebou tu nevýhodu, že kvůli tomu musíte projít KYC verifikací. Pro našince je velkou výhodou podpora češtiny. Co se týče jiné podpory – té uživatelské, tak podle některých recenzí trvá delší dobu, než vám v případě problému odpoví.
Pro investory začátečníky možná bude Binance trochu složitější, avšak nízké poplatky a skutečně široký výběr kryptoměn jsou hlavní výhody, kvůli kterým do toho jít. Pro náročnější investory bude zcela určitě dobrou volbou.
Hodnocení uživatelů i odborníků jsou veskrze pozitivní, na spoustě portálů Binance drží 1. místo v kryptoměnových burzách.
Ukázka webových stránek
Máte zkušenosti s Binance – největší kryptoburza na světě? Neváhejte a podělte se o ně s námi!